FAQ - Nejčastější dotazy SKIMMING

 

1. Co když se netrefím a nalepím ochrannou známku na jiné místo magnetického proužku než je uvedeno v návodu?

- Pokud nalepíte ochrannou známku méně než dva centimetry od pravého okraje karty, bankomat kartu vrátí, aniž by vydal hotovost.

 

- Nalepíte-li ochrannou známku více než čtyři centimetry od pravého okraje karty, snižujete tak ochranný účinek známky. (Karta může být při znalosti čísla karty a trojmístného čísla uvedeného za podpisovým proužkem karty zneužita při platbě na internetu.)

 

2. Jak funguje ochranná známka  v zahraničí?

Známka je primárně určena pro Evropu, ale nechá se použít všude tam, kde na platební kartě je umístěn čip. Administrativně nelze zjistit, které sítě bankomatů v zahraničí jsou nevhodně nastaveny a které jsou funkční. To zjistíte jednoduchým testem na místě. Vložte svoji kartu do bankomatu a pokud budete vyzváni k zadání PIN je síť je pro účely ochrany bezpečnostní známkou správně nastavena. Je-li karta bezprostředně po vložení vrácena. Karta ochránila Váš účet a zkuste najít jiný bankomat. Nálepku odlepte v krajním případě ale od tohoto okamžiku karta již není chráněna.

 

3. Bankomat při použití platební karty s ochrannou známkou vrací kartu a nevydá hotovost. Mám odlepit známku?

Nejprve zkontrolujte, zda jsou mezi krajem ochranné známky a pravým okrajem karty minimálně dva centimetry volného místa. Není-li tomu tak, známku odstraňte a nalepte jinou dle návodu. Je-li ochranná známka umístěna správně, pak ji neodstraňujte a vyberte si síť jiných bankomatů, přičemž se informujte o počtu bezplatných výběrů u cizí banky. Informujte provozovatele bankomatu o vzniklém problému s nastavením priority čtení dat.

 

4. Proč bych si měl nalepovat známku, když mi banka škodu uhradí?

Opravdu si myslíte, že banky uhradí škodu ihed a každému komu zmizí z účtu peníze? Pokud nejste VIP zákazník banky, pak si budete muset na navrácení peněz i několik měsíců počkat. Ale nejprve musíte prokázat, že jste si z účtu peníze nevyzvedl sám, nebo, že v tomto podvodu "nejedete", a to není vždy tak jednoduché. V opačném případě se pouštíte na tenký led. 
Příklad poplatků za pojištění bankovní karty
. - Velké rozdíly v pojistných podmínkách Pozor na slovíčka, některá banka hradí škody při odcizení nebo ztrátě karty, při skimmingu nenastalo však ani jedno ani druhé. Nechte si podmínky řádně vysvětlit!
Spoluúčast na vzniklé škodě
.